Povestea Biancai, model Wow Agency: „Castigurile financiare pe care mi le aduce acest job imi permit sa fiu o persoana lipsita de griji apasatoare si sa simt ca imi traiesc viata frumos si linistit!”

Pentru ca ati citit in numar atat de mare articolele noastre dedicate culiselor meseriei de model de videochat ne-am gandit sa va multumim prin intermediul unei noi serii de articole in care le cedam „spotlight”-ul modelelor noastre.

De data aceasta modelele noastre si povestile lor vor fi in prim-plan, pentru ca tu sa poti afla raspunsuri concrete la diverse intrebari pe care poate ca le ai, sa te lasi inspirata de parcursul lor profesional sau, de ce nu, sa te ambitionezi si sa iti propui sa devii un model de succes, la fel ca ele.

Asa ca, incepand de astazi, iti vom prezenta, rand pe rand, povestile modelelor noastre, insotite de sfaturile, avertizarile si recomandarile pe care le au pentru modelele aflate la inceput de drum.

Incepem aceasta noua serie cu Bianca, unul dintre cele mai apreciate si bine platite modele din WOW Agency.

Daca ai intalni-o pe Bianca pe strada cu siguranta nu ai suspecta nici macar o secunda ca are un stil de viata precum cel al vedetelor pe care le admiram cu totii pe Instagram: desi isi petrece vacantele in cele mai exotice locuri de pe planeta, locuieste intr-o casa superba, pe care si-a achizitionat-o prin propriile forte, cu bani cash, si conduce cel mai in voga autoturism al momentului, Bianca prefera ca atunci cand merge pe strada sa nu epateze cu toate aceste privilegii pe care le are prin prisma meseriei de model de videochat.

Intocmai ca Mark Zuckerberg, Tim Cook sau Elon Musk, care atunci cand interactioneaza cu oamenii obisnuiti nu simt nevoia sa epateze, si Bianca a invatat ca independenta financiara si privilegiile unei vieti lipsite de griji te obliga sa ramai cu picioarele pe pamant si sa tratezi persoanele din jurul tau la fel cum le-ai fi tratat si in cazul in care viata ta ar fi fost una obisnuita.

De altfel, toate modelele noastre sunt oameni care, in ciuda stilului de viata fabulos pe care l-au dobandit prin prisma meseriei de model de videochat, aleg sa ramana cu picioarele pe pamant si sa isi pastreze valorile si principiile in functie de care s-au ghidat si inainte sa ajunga la statutul de independenta financiara.

Tocmai de aceea atmosfera din agentia noastra este intotdeauna una foarte placuta si tocmai de aceea ne place mereu sa spunem ca suntem o mare familie. Oamenii sunt cei care fac din agentia noastra un loc cu adevarat special, in care venim cu drag si de unde plecam zilnic acasa cu sentimentul ca suntem un pic mai bogati datorita calitatii umane a celor din jurul nostru. Suntem o echipa pe cinste si o sa descoperi asta chiar de la primele secunde petrecute in WOW Agency!

Revenind, insa, la seria de articole pe care le incepem astazi, in cele ce urmeaza te invitam sa o cunoastem, asadar, pe Bianca si sa aflam impreuna cum a ajuns sa fie model de videochat, cum a facut fata prejudecatilor de care ne lovim cu totii, la un moment dat, ce o motiveaza si, mai ales, cum a reusit sa aiba succes in acest domeniu atat de dinamic si de competitiv.

chek videochat Povestea Biancai, model Wow Agency: „Castigurile financiare pe care mi le aduce acest job imi permit sa fiu o persoana lipsita de griji apasatoare si sa simt ca imi traiesc viata frumos si linistit!”    Bianca, ce te-a determinat sa faci pasul catre o cariera de model de videochat? Cum a inceput povestea ta in WOW Agency? 

O sa incep prin a spune ca eu am avut intotdeauna o mentalitate „open” si am vrut sa incerc, in primul rand, sa ma descopar pe mine, sa vad cat de mut curaj am si cat de multe lucruri noi pot face. Mergand mai departe cu povestea, la un moment dat s-a ivit ocazia sa particip la un interviu de videochat.

O prietena foarte buna isi stabilise un interviu la WOW Agency si eu am insotit-o in acea zi. In urma interviului am ramas extrem de incantata de tot ceea ce se intampla in jurul meu si de oportunitatile financiare care i-au fost prezentate prietenei mele, asa ca am zis sa incerc si eu, fara sa imi propun insa, in acel moment, prea multe din punct de vedere al duratei colaborarii sau din punct de vedere al castigurilor financiare.

chek videochat Povestea Biancai, model Wow Agency: „Castigurile financiare pe care mi le aduce acest job imi permit sa fiu o persoana lipsita de griji apasatoare si sa simt ca imi traiesc viata frumos si linistit!”    Cat de greu ti-a fost sa faci fata prejudecatilor? Te intrebam acest lucru pentru ca, asa cum sigur stii, in alte tari nu exista niciun fel de prejudecati, meseria de model fiind privita ca oricare alta.

Da, asa este, in afara meseria de model este privita ca oricare alta meserie de catre publicul larg. Este firesc sa fie asa, dat fiind ca este vorba de o meserie legala, cu contract, pentru care angajatorul tau plateste taxe si impozite la stat.

In ceea ce ma priveste, sunt o persoana fara prejudecati, asa ca eu nu am avut niciun fel de prejudecata, mai ales in contextul de care aminteam: meseria de model este o meserie legala, ti se face un contract si ai aceleasi drepturi si obligatii pe care le are oricare alt angajat din oricare alt domeniu.

chek videochat Povestea Biancai, model Wow Agency: „Castigurile financiare pe care mi le aduce acest job imi permit sa fiu o persoana lipsita de griji apasatoare si sa simt ca imi traiesc viata frumos si linistit!”    Ce te-a motivat in tot acest timp? Care a fost principala ta motivatie sa ajungi modelul de succes de astazi?

Voi incepe prin a spune ca eu cred ca fiecare model este de succes prin stilul personal de abordare in fata camerei.

Cel mai important este, in opinia mea, sa ai o echipa care sa te ajute intensiv sa te dezvolti, sa nu stagnezi si sa reusesti, astfel, sa ajungi in top. Fara o echipa bine pregatita si mereu la curent cu regulile site-urilor partenere nu vei reusi sa ai un parcurs profesional prea impresionant si nici sa castigi atat cat iti doresti.

La WOW Agency am gasit o echipa care a avut grija tot timpul sa imi asigure toate conditiile necesare pentru ca eu sa pot evolua – de la acces gratuit la traininguri periodice si pana la cele mai bune sfaturi profesionale care sa ma ajute sa imi pot valorifica pe deplin potentialul.

Asadar, pe tinerele modele le sfatuiesc sa aiba grija in primul rand sa gaseasca o echipa dedicata, precum cea din WOW Agency, iar restul va veni de la sine.

chek videochat Povestea Biancai, model Wow Agency: „Castigurile financiare pe care mi le aduce acest job imi permit sa fiu o persoana lipsita de griji apasatoare si sa simt ca imi traiesc viata frumos si linistit!”    Care sunt atuurile tale ca model de videochat?

Aici este rost de o discutie mai complexa, insa ma voi limita la cateva puncte pe care le consider importante. Pe mine, de exemplu, inteligenta ma face sa castig tot timpul membri noi, care poarta o prima conversatie cu mine, ma descopera mai bine, apoi decid ca vor sa revina si a doua oara, a treia oara si asa mai departe.

In al doilea rand, chiar daca eu nu scot niciodata asta in evidenta, corpul reprezinta si el un atu important. Cei cu care comunic imi apreciaza mereu aspectul fizic placut si se arata incantati de ceea ce vad.

De asemenea, un alt atu cred ca sunt „ochii mereu fermecatori”, ca sa ii citez pe cei mai fideli membri.
In cazul fiecarui model e vorba de un cumul de factori care, atunci cand sunt luati impreuna, creeaza premisa pentru succes.

As mai vrea sa subliniez si faptul ca, desi lumea crede ca in videochat conteaza doar sa fii frumoasa, nu este deloc asa. Desigur, ar fi ipocrit din partea mea sa spun ca nu conteaza sa ai un aspect placut, insa la finalul zilei calitati precum inteligenta, cultura generala, simtul umorului sau personalitatea placuta sunt cele care fac cu adevarat diferenta.

chek videochat Povestea Biancai, model Wow Agency: „Castigurile financiare pe care mi le aduce acest job imi permit sa fiu o persoana lipsita de griji apasatoare si sa simt ca imi traiesc viata frumos si linistit!”    Care sunt beneficiile pe care ti le aduce jobul tau in videochat? Primim pe adresa noastra de e-mail o multime de intrebari de la tinere modele aflate la inceput de drum si credem ca un raspuns concret din partea unui model de succes le poate fi de folos.

In primul si in primul rand castigurile financiare, care, asa cum stiti, sunt cu mult peste media salariilor din tara noastra. Uneori poti ajunge sa castigi chiar mai mult decat castiga un profesor universitar sau un medic cu peste 25 de ani de experienta in domeniile lor.

In al doilea rand consider ca un beneficiu foarte mare este si posibilitatea de a cunoaste diferite persoane, cu diferite personalitati si mentalitati – membrii cu care comunic ma fac mereu sa ma gandesc ca sunt un om privilegiat pentru ca am ocazia sa cunosc zi de zi oameni noi si foarte interesanti, de la care poti invata o multime de lucruri.

Sigur, nu pot vorbi despre beneficii fara sa amintesc si de prietenii pe care mi i-am facut la locul de munca. WOW Agency e o mare familie, iar oamenii din echipa noastra sunt de o calitate umana extraordinara.

Toate lucrurile pe care le-am amintit anterior ma ajuta sa ma simt o persoana lipsita de grijile apasatoare pe care le au de obicei oamenii din alte domenii, care muncesc ore intregi pentru salarii mici sau foarte mici si care sunt mereu stresati si nefericiti pentru ca nu se simt bine in colectivele respective.

Din punctul meu de vedere e foarte important sa ai o viata profesionala de calitate si e foarte important ca jobul sa iti asigure venituri confortabile, care sa iti permita sa traiesti cu adevarat, nu doar sa subzisti… iar eu simt in acest moment ca imi traiesc viata frumos si linistit datorita jobului meu de model.

chek videochat Povestea Biancai, model Wow Agency: „Castigurile financiare pe care mi le aduce acest job imi permit sa fiu o persoana lipsita de griji apasatoare si sa simt ca imi traiesc viata frumos si linistit!”    Te-ai gandit vreodata ca nu vei rezista atat de mult in acest domeniu?

Ca orice model, am avut si eu momente in care nu am crezut ca sunt capabila sa ajung chiar in topul celor mai bine platite modele, dar pe parcurs am descoperit ca videochatul e un domeniu in care rezultatele depind foarte mult de motivatie si de modul in care gandesti, de „mindset”.

Am mai descoperit si ca in cazul meu totul a depins, in cele din urma, de gandirea mea pozitiva si de echipa aceasta care m-a sustinut si care ma sustine in continuare la fiecare tura de lucru.

Nu m-am simtit niciodata singura, mereu a fost cineva cu un pas in fata mea, care a stiut ce informatii sa-mi dea pentru ca eu sa pot face performanta si sa am calea usoara pentru ca totul sa decurga exact asa cum trebuie.

chek videochat Povestea Biancai, model Wow Agency: „Castigurile financiare pe care mi le aduce acest job imi permit sa fiu o persoana lipsita de griji apasatoare si sa simt ca imi traiesc viata frumos si linistit!”    Daca ar fi sa schimbi ceva la viata ta profesionala, cu ce ai incepe? Si de ce?

As schimba exclusiv lucruri care tin de dezvoltarea mea academica si de imagine.

In primul rand, asa cum spuneam, as investi mai mult in dezvoltarea mea din punct de vedere educational. Niciodata nu le stii pe toate, mereu e loc de mai multa informatie si cred ca acesta ar trebui sa fie un principiu dupa care ar trebui sa ne ghidam cu totii, indiferent de domeniul in care lucram.

In al doilea rand, as investi mai mult in imaginea mea. Nu in sensul de a schimba ceva, ci in sensul de a putea mentine cat mai mult timp aspectul tanar si placut.

*****
In speranta ca povestea Biancai te va inspira sa iti folosesti potentialul pentru a-ti putea cladi pe propriile forte o viata frumoasa, linistita si lipsita de griji financiare, te invitam pe blogul nostru si saptamana viitoare, cand continuam seria materialelor dedicate modelelor din WOW Agency cu povestea Iuliei.

Nu uita ca daca vrei sa te alaturi echipei noastre, ne contacta pe telefon sau whatsapp la numarul 0757 222 222! Aplica aici!

Scroll to Top