Pasii de la interviu pana la angajare: la ce trebuie sa se astepte un viitor model Wow Agency

Ti-am povestit deja cu alte ocazii despre avantajele unui job de model in cadrul WOW Agency, insa nu si pasii concreti pe care trebuie sa ii faci pentru a te putea alatura echipei noastre. Informatiile din acest articol iti vor fi de ajutor mai ales daca esti la inceput de drum si ai nevoie sa stii ce trebuie sa faci, mai exact, pentru a deveni colega noastra.

Toate modelele din agentia noastra au fost, la un moment dat, in punctul in care esti tu in acest moment, asa ca nu ai motive sa te ingrijorezi: daca esti atenta la cateva lucruri esentiale vei putea face parte din echipa noastra in curand.
Iata care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmezi pentru a intra in echipa WOW Agency:

Te informezi temeinic inainte de a lua o decizie

Cu siguranta ai constatat deja ca pe toate site-urile agentiilor de videochat din Romania esti incurajata inca din prima secunda sa aplici. Noi nu suntem ca restul agentiilor, ne dorim sa fim corecti si sa te ajutam sa faci cea mai buna alegere, asa ca primul pas pentru a intra in echipa noastra este sa te documentezi temeinic si sa iei decizia de a veni la noi doar dupa ce treci toate informatiile prin filtrul personal.

Am putea sa iti spunem ca suntem cea mai buna agentie de videochat din Romania sau ca suntem cel mai bun angajator din aceasta industrie, insa vrem ca tu sa fii cea care descopera aceste informatii.

Asadar, primul pas pentru a face parte din echipa noastra este sa faci un research temeinic: industria este plina de oferte, iar alegerea trebuie sa fie corecta si in beneficiul tau.

Ne trimiti aplicatia ta

Daca in urma procesului de documentare ai ajuns la concluzia ca tot ce spunem este adevarat si ca suntem, intr-adevar, cel mai serios angajator din Romania, urmatorul pas pe care trebui sa il faci pentru a face parte din echipa WOW Agency este de ne a trimite aplicatia ta. In site-ul nostru gasesti toate modalitatile prin care ne poti contacta, precum si adresele de e-mail pe care ne poti trimite aplicatia ta.

HR-ul nostru te suna pentru o scurta discutie

Imediat dupa ce aplicatia ta a ajuns la noi, vei fi contactata in cel mai scurt timp de HR-ul nostru, cu care vei purta o scurta discutie, dupa care veti stabili impreuna cand poti veni la un interviu.

Nu trebuie sa iti faci griji, interviurile noastre au ca unic scop acela de a te cunoaste mai bine, asa ca nu trebuie sa memorezi sute de pagini de informatii despre noi, sa exersezi zeci de scenarii si asa mai departe. Este suficient sa fii tu insati, sa ne povestesti despre tine si sa ne adresezi toate intrebarile pe care le ai.

Si pentru ca intelegem foarte bine faptul ca ai un program incarcat si respectam timpul pe care ni-l acorzi, interviul va fi stabilit in functie de disponibilitatea pe care o ai, cu alte cuvinte noi ne vom mula dupa nevoile tale, nu viceversa.

Aceasta este, de altfel, si filosofia de business a WOW Agency: nu lucram cu angajati si nu ne consideram un angajator, pentru noi modelele noastre sunt parteneri de business si scopul nostru e sa ne dezvoltam impreuna.

Vii la interviu

Asa cum aminteam mai sus, nu trebuie sa memorezi sute de pagini cu informatii despre noi ca sa ne impresionezi la interviu. Suntem interesati mai mult de abilitatile tale de comunicare, de deschiderea pe care o ai fata de acest domeniu si, nu in ultimul rand, de nivelul tau de engleza. Nu te ingrijora, insa, chiar daca nu vorbesti bine limba engleza, te vom ajuta sa te perfectionezi.

Discutia din cadrul interviului va fi mai ampla decat cea pe care ai avut-o in telefon cu HR-ul nostru, insa e vorba de o discutie libera, pentru ca tu sa te simti cat mai confortabil si sa pleci din sediul WOW Agency cu amintirea unei experiente placute.

Ulterior, daca suntem compatibili, urmeaza angajarea.

Te pregatesti pentru sedinta foto

In urmatoarele zile dupa interviu vei fi invitata pentru sedinta foto care are loc inainte de inceperea activitatii de model online. Cel mai probabil te vei simti ca un adevarat star pentru ca atmosfera din cadrul sedintelor noastre foto este extrem de placuta.

De asemenea, nu trebuie sa iti faci griji daca nu ai mai luat parte la sedinte foto profesioniste pentru ca fotografa noastra te va indruma pe tot parcursul sedintei, astfel incat fotografiile finale sa fie fabuloase si sa scoata in evidenta latura ta glamour.

Incepi activitatea de model

Dupa aceasta etapa, fotografiile merg la editare, unde o persoana specializata va avea grija sa le ofere acel farmec special pe care il intalnesti, de obicei, in pictorialele din revistele de fashion.

Mai apoi, dupa ce fotografiile tale se intorc de la editare, vei putea incepe activitatea de model online propriu-zisa, iar continuarea o stii deja pentru ca am mai vorbit si in alte articole despre beneficiile pe care le aduce profesia de model intr-o agentie de videochat:
•    un salariu cu mult peste media pietei salariilor din Romania;
•    vacante in locuri exotice, precum cele in care isi petrec timpul vedetele internationale;
•    bonusuri de performanta;
•    haine de designer;
•    machiaj profesional, asigurat de agentie;
•    sedinte foto;
•    posibilitatea de a-ti achizitiona casa sau masina mult-visata cu bani cash, fara rate;
•    program flexibil;
•    posibilitatea de a castiga exact atat de mult cat iti doresti sa castigi;
•    traininguri pentru a te ajuta sa devii din ce in ce mai buna si sa castigi din ce in ce mai mult.
…plus o multime de alte avantaje pe care le vei descoperi pe parcurs.

Te asteptam in echipa noastra! Aplica acum!

Scroll to Top