Cat de important este decorul intr-un studio de videochat?

Majoritatea modelelor se intreaba, la inceputul carierei, daca e o idee inspirata sa lucreze pe cont propriu, de acasa, sau daca nu cumva alternativa castigatoare ar fi aceea de a alege sa-si desfasoare activitatea intr-un studio de videochat profesionist.

Incepand cu aspectele legale, continuand cu detaliile (cum ar fi training-urile personalizate sau dotarile tehnice) care te pot ajuta sa atingi succesul mai repede si incheind cu decorurile atragatoare si profesioniste, suprematia unui studio de videochat in comparatie cu munca de acasa este incontestabila.a

Daca despre aspectele legale si despre importanta training-urilor personalizate ti-am povestit si cu alte ocazii, despre detalii precum decorul dintr-un studio nu am vorbit pana acum. Hai sa aflam impreuna de ce se spune ca decorul poate contribui semnificativ la obinerea unor castiguri mai mari!

Vom incepe prin a sublinia faptul ca videochat-ul este o profesie care pune accent pe detalii: de la modul impecabil in care arata modelele, la modul impecabil in care arata decorurile din studio, fiecare detaliu este important si joaca un rol precis.

Pe langa faptul ca un decor elegant si bine gandit te va ajuta sa te relaxezi si sa vii cu drag la studio, decorul joaca un rol foarte important si in atragerea membrilor: cu cat decorurile sunt mai variate si mai catchy, cu atat te vor ajuta sa te poti transpune mai usor intr-o poveste, iar acest lucru va atrage atentia userilor.

Dincolo de aceste considerente generale, mai trebuie mentionat si faptul ca videochat-ul e un domeniu care a evoluat foarte mult in ultimii 20 de ani, iar clientii care platesc bine au si pretentii pe masura: isi doresc ca modelele cu care interactioneaza sa fie profesioniste si sa ii intampine in decoruri speciale si amenajate pe masura sumelor platite.

Videochat-ul este, pana la urma, un concept care se bazeaza foarte mult pe imagine (fara a se limita, insa, la imagine), asa ca e normal ca pretentiile userilor sa vizeze, in principal, imaginea. Imaginea modelului, vestimentatia aleasa, machiajul profesional si aspectul incaperii (decorul) formeaza un tot care poate sa fie reteta castigatoare – tocmai din acest motiv un studio profesionist va investi intotdeauna in decor, pentru a le oferi modelelor un mediu in care sa se poata simti in largul lor si, totodata, un mediu care sa le permita sa isi puna cat mai bine calitatile in valoare.

Un decor frumos, elegant, dotat cu aparatura de ultima generatie si lumini profesionale va face, de obicei, diferenta dintre un model de succes si un model care castiga sume mai modeste.

La fel stau lucrurile si in cazul nostru: la WOW Agency consideram ca mediul de lucru la cele mai inalte standarde de design, curatenie si tehnologie este un „must”.

Din aceste motive, decorul incaperilor in care isi desfasoara activitatea modelele noastre este unul foarte diversificat si nicio incapere nu seamana cu alta. Tocmai din dorinta de a pastra aceasta diversitate am ales sa colaboram pentru decoruri cu opt designeri diferiti si foarte cunoscuti pe piata de design interior din Romania, asa ca daca vrei sa arunci o privire peste rezultat, te incurajam sa accesezi galeria foto din site si apoi sa ne lasi parerea ta in sectiunea de comentarii.

decor de luxPovestea noastra despre importanta unui decor bine ales nu poate continua fara sa iti spunem si ca WOW Agency s-a nascut in urma cu peste 20 de ani din dorinta catorva oameni de a aduce pe piata din Romania un concept nou de videochat, iar „miezul” acestui concept a vizat, printre altele, si impunerea pe piata locala a unui nou tip de viziune la nivel de ambient si decoruri.

Pana la aparitia WOW Agency studiourile din tara noastra nu obisnuiau sa puna un accent prea mare pe modul in care arata incaperile in care isi desfasurau activitatea modelele pentru ca nu constientizau faptul ca fiecare element din jurul modelului spune o poveste si, prin urmare, fiecare element conteaza foarte mult.

Decorurile spectaculoase si personalizate aduse pe piata de WOW au pus accent pe detalii – fiecare culoare si fiecare textura din incaperile WOW au fost alese cu atentie pentru a oferi o stare bine modelelor si pentru a atrage cat mai mult atentia userilor.

Studiile facute pe impactul ambientului asupra productivitatii arata clar ca un model care se simte bine in decorul in care isi desfasoara activitatea va fi mai productiv decat un model care lucreaza intr-un mediu in care nu ii face placere sa se afle. In plus, tot studiile facute de-a lungul timpului au aratat faptul ca decorul joaca un rol important si in atragerea userilor noi, care uneori pot fi atrasi nu doar de model, ci si de ambientul din plan secund.

Ar mai fi important de spus ca la WOW Agency decorul nu consta doar in piese de mobilier bine alese. Pentru noi, notiunea de „decor” reprezinta un mix de elemente profesionale, nu doar de design, printre care si lumini si alte dotari tehnice de ultima generatie, precum si o izolare fonica foarte buna, care sa creeze un ambient sonor excelent.

Dincolo de aceste lucruri, la WOW Agency avem grija sa le oferim modelelor nu doar decoruri spectaculoase, in care sa se simta bine si care sa le permita sa isi puna cat mai bine in valoare calitatile, ci si incaperi cu decoruri care se schimba periodic, pentru ca userii fideli sa nu ajunga niciodata in punctul in care sa se plictiseasca, ci sa aiba mereu lucruri noi de descoperit.

De asemenea, pe langa toate lucrurile enumerate anterior, am mai amenajat si un loc de relaxare pentru ca pauzele modelelor sa fie cat mai placute, precum si un spatiu special in care modelele sa beneficieze de sedinte de make-up profesional.

decor craciunFireste, nu uitam nici de zilele de sarbatoare, cum ar fi Craciunul. De Craciun, de exemplu, amenajam un decor cu brazi si decoratiuni specifice sarbatorii, care sa ne bucure atat pe noi, cat si pe modele si useri. WOW Agency este, in primul rand, o mare familie si doar in al doilea rand o agentie de videochat, asa ca incercam sa nu lasam nicio sarbatoare sa treaca fara sa ne bucuram de ea asa cum se cuvinte, inclusiv prin intermediul decorurilor de sezon.

In plus, organizam o zi si pentru Secret Santa, iar de Paste sau Halloween, pe langa decoratiunile tematice avem mereu in program si sedinte foto pentru ca ne dorim foarte mult sa va tinem intotdeauna la curent si pe voi cu evenimentele si noutatile din studioul nostru.

Revenind la importanta decorului, asa cum aminteam si undeva mai sus, noi consideram ca un decor bine gandit si bine ales poate deveni unul dintre elementele care le pot ajuta pe modele sa isi desfasoare activitatea la cele mai inalte standarde de profesionalism.

De altfel, la WOW Agency avem peste 20 de incaperi cu tematici diverse, tocmai pentru ca modelele noastre sa aiba optiuni variate si sa poata alege exact acel decor in care se regasesc cel mai bine si care rezoneaza cel mai mult cu personalitatea lor.

Oamenii din echipa noastra au caractere si personalitati diferite si tocmai de aceea am vrut sa amenajam fiecare colt al fiecarei incaperi pana in cele mai mici detalii. I-am rugat pe designerii cu care am colaborat pentru decoruri sa organizeze fiecare coltisor in asa fel incat sa poata transmite emotia compatibila fiecarui tip de personalitate care va trece pragul agentiei noastre.

Posibilitatea de a putea alege decorul in care vrei sa iti desfasori activitatea este un avantaj extrem de mare pentru un model pentru ca, asa cum aminteam, un decor frumos si bine gandit poate atrage mai multi useri. In plus, starea de bine pe care o ai atunci cand lucrezi intr-un decor care iti place te face mai productiva, lucru care se traduce in venituri mai mari.

amenajari interioare de luxNu in ultimul rand, un decor bine gandit si bine ales te transpune mai usor intr-o poveste si te ajuta sa indeplinesti mai usor orice fantezie pe care ar putea-o avea userii. In plus, un decor tematic poate da startul si unui subiect bun de discutie pentru ca e mult mai usor sa conduci discutia in directia dorita atunci cand ai la indemana toate elementele pentru a putea face acest lucru.

Asa ca, daca esti la inceput de drum si iti doresti o cariera de succes in videochat, un prim pas in directia buna ar fi sa alegi un studio care iti poate oferi, printre altele, multiple decoruri si posibilitatea de a alege ambientul in care vrei sa iti desfasori activitatea.

WOW Agency este unul dintre putinele studiouri din industrie in care toate aceste lucruri sunt posibile. Si pentru ca o fotografie valoreaza cat o mie de cuvinte, te invitam sa accesezi galeria foto din site si sa te convingi singura ca WOW Agency este locul potrivit pentru tine.

Te asteptam la interviu si mai apoi sa ne fii colega in studio, acolo unde echipa noastra te va ajuta sa te dezvolti in cel mai frumos mod cu putinta si sa iti atingi toate obiectivele pe care ti le-ai propus.

Wow Agency
Scroll to Top